• AKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

•                                       Finał 29. Akcji Czas start!

Wszystkie śmieci są nasze!

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie  jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 23 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, teren miasta. Dzięki , słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.  Dodatkowo niektóre  klasy przeszły do zajęć praktycznych -zamienili się w ogrodników! Wspólnie posadzili kwiaty do klasowych kącików przyrody. Przekonali się, że sadzenie kwiatów to naprawdę interesujące zajęcie i bardzo pożyteczne ponieważ kwiaty oczyszczają i nawilżają powietrze.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Koordynator : Kępińska Natalia

• GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

• Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety. Nie możemy uniknąć tych współzależności, jednak często trudno nam je zrozumieć.

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział  w programie "Godziny Wychowawcze ze Światem" to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata.

Program powstał w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia atrakcyjnych zajęć wychowawczych oraz kształtowanie postaw (m.in. empatii, otwartości i osobistego zaangażowania) i umiejętności (m.in. współpracy).

Koordynator programu : Natalia Kępińska

• TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

• „Twoje dane – Twoja sprawa”

Szanowni Państwo nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do edycji programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Program pozwala nam na poszerzenie wiedzy o tym, jak poprawnie przetwarzać dane osobowe oraz jak skutecznie przeciwdziałać naruszeniom ochrony danych. Uczniowie pozyskają wiedzę, która ułatwi im funkcjonowanie nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w środowisku lokalnym, a w przyszłości i zawodowym.

W ramach programu uczestnicy będą mogli wziąć udział w:  konferencjach, szkoleniach, webinariach.

A. Leszczyńska